Bliźnięta jednojajowe

Witam. Jestem Mama 3 letnich bliźniąt, dokładnie zastanawiam się czy nie są to bliźnięta jednojajowe. Dwaj Chlopcy. Ciąża byla jednokosmowkowa, dwuowodniowa, to mogą być bliźnięta jednojajowe. Na każdym usg, robionym przez różnych lekarzy bylo to potwierdzone. Wyczytalam, ze z takiego rodzaju ciąży są bliźnięta jednojajowe. Czy może tak być mimo, ze Chlopcy maja inny kolor oczu, wlosow, inne ksztalty budzi itp? Grupa krwi ta sama :) To są bliźnięta jednojajowe czy nie? Wstyd trochę, że dzieci mają 3 latka  a ja nie wiem czy to bliźnięta jednojajowe czy dwujajowe. Jak mogę to sprawdzić? Co wyróżnia bliźnięta jednojajowe? Powinnam zapytać lekarza na najbliższej wizycie czy będę w stanie to jakoś sama sprawdzić? Już nie wiem co o tym myśleć, chciałabym wiedzieć czy urodziłam bliźnięta jednojajowe.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ciąża dwuowodniowa jednokosmówkowa może wystąpić w wypadku ciąży dwujajowej jak i jednojajowej.