Brak wapnia we krwi a tężyczka

Witam , jestem chora na tężyczkowa z powodu braku wapnia we krwi . Lekarka zapisała mi calcium chloratum wzf 10% roztwór do wstrzykiwań 10ml. Po zastrzyk sie robi długo , i pytanie moje jest czy mozna te calcium rozpuscić w 100gr soli fizjologicznej i podawać dozylnie. Podawanie ze strzykawki jest uciążliwe , robi mi sie gorąco plus stres . A zauważyłam ze magnez podawany przez sól fizjologiczna przez dłuższy czas moj organizm lepiej znosi. Dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam

Witam!
W charakterystyce produktu leczniczego Calcium Chloratum nie ma wzmianki o tym, że nie można go rozpuszczać w soli fizjologicznej. Wymaga to jednak nowego zlecenia lekarskiego, gdyż pielęgniarka nie może podać leku w inny sposób, niż wskazany w zleceniu.

Chlorek wapnia dożylnie nie jest bezpieczny bo może wywołać: 1. zbyt wysoki pozom wapnia !! 2. podany poza żyłę - rozległą martwicę tkanek !! Nie jest stosowany rutynowo odo wielu lat.
Dla podwyższenia wapnia we krwi wystarczy wit.D 3 i węglan wapnia doustnie

Tężyczka ma wiele przyczyn nie tylko niedobór Ca
proszę wykonać: krew Ca, K, Mg, Na
mocz = dobowa zbiórka na: Ca. Mg, K
Leczenie = w oparciu o te wyniki !!!
Magnez - tylko doustnie lub we wlewach i.v. w glukozie
To wyższa szkoła jazdy :) = wit.D -1000 j.m./dz =/- Mg/ Ca