Co oznacza ból w okolicy pachy i zaczerwienienie?

Wczoraj około godziny 18 przy zdejmowaniu koszulki poczułem ból w okolicach pachy, zauważyłem zaczerwienie tam - zlekceważyłem myśląc, że jest to powodem nieuważnego golenia. Jednak ból nie ustawał, po południu przypatrzyłem się bliżej, zauważyłem guzek pod pachą(czerwony - pokłułem go igłą(nie wydrapałem go) - parę godzin póżniej(do teraz) ból staje się większy.

Lek. Paweł Szadkowski

Zwiększenie dolegliwości bólowych może być wynikiem nakłucia zmiany, co jest zapewne powodem stanu zapalnego. Może pan przemywać ranę Octeniseptem i ewentualnie udać się do lekarza w celu oceny zmiany (guzka).