Co oznacza wynik anty-TPO przy Hashimoto?

Mój wynik anty TPO to 9000,00 przy normie laboratoryjnej do 60,0 TSH fT3 i fT4 - w normie. Stosuję Euthyrox 100 mikrogr Hashimoto rozpoznano u mnie 10 lat temu przy anty TPO 1300,00

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Dzień dobry,

co oznacza, że hormony są w normie? Niekoniecznie norma oznacza, że wszystko jest ok. Jak się Pani czuje? Czy sprawdzono u Pani ewentualne niedobory witamin czy minerałów? Czy ma Pani nadwagę?
Na pewno powinna Pani zweryfikować leczenie u endokrynologa. Jaki jest Pani wiek i czy było wykonane USG tarczycy?

pozdrawiam serdecznie