Co znaczy w tym wypadku długotrwałe działanie promieni UV?

Dzień dobry Zwracam się z prośbą o poradę co oznacza słowo DŁUGOTRWAŁY/ jaki okres czasu w poniższym stwierdzeniu: Fotostarzenie się skóry to nic innego jak zmiany zachodzące w skórze na skutek długotrwałego działania promieniowania UV. Zmiany te mogą przybierać różną postać m.in. zmarszczki, bruzdy czy przebarwienia. Dziękuję za pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

fotostarzenie to przewlekły proces zapalny, który prowadzi do wymienionych przez Panią zmian. M.in. zmarszczek, bruzd, teleangiektazji oraz utraty elastyczności skóry. Więcej pod tym adresem: https://uroda.abczdrowie.pl/jak-opoznic-starzenie-sie-skory.

Nie sposób dokładnie określić ram czasowych, w jakich przebiega to zjawisko, ale „długotrwałe” działanie promieni UV zazwyczaj odnosi się do wieloletniej ekspozycji na promieniowanie. Jednak negatywne skutki eksponowania skóry na promienie słoneczne UVA i UVB są widoczne już po kilku godzinach spędzonych na słońcu. Odsyłam do naszego artykułu: https://uroda.abczdrowie.pl/wplyw-uv-na-skore.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.