Czy chudnięcie 2 kg na tydzień jest możliwe?

Witam. Mam 15 lat. Ważę 73 kg przy wzroście 167 cm. Chcę ważyć 58-60 kg, czyli zrzucić najlepiej 15 kg. Chciałabym chudnąć ok. 2 kg na tydzień. Wiem, że najlepiej chudnąć 0,5-1 kg, ale to jest dla mnie bardzo, bardzo ważne. Naprawdę. Ostatnio byłam na diecie Dukana, ale nie jest ona dla mnie. Zrezygnowałam z niej. Chudnięcie 2 kg na tydzień chcę osiągnąć w taki sposób: jeść chude, gotowane mięso, dużo surowych warzyw, owoców, pić mleko, jogurty naturalne z owocami itd. Nie jeść: słodyczy, smażonych rzeczy, chleba, ziemniaków, ryżu etc. Na Dukanie dużo ćwiczyłam i cudownie się czułam, miałam więcej energii i ogólnie czułam jakby zdrowie mi się poprawiło. Chcę ćwiczyć po 3,0-3,5 h dziennie. Wbrew pozorom dla mnie to nie jest jakoś specjalnie długo. A wykonywać będę (już wcześniej je wykonywałam) takie ćwiczenia: po 1 h rano i wieczorem stepper, 0,5 ćwiczeń interwałowych, bieganie po domu, hantle, skakanka, niektóre ćwiczenia z callaneticsu. Śniadanie i kolację chcę jeść czysto białkowe. Czy w ten sposób mogę chudnąć te 2 kg na tydzień? Przypominam, że to bardzo ważne :)
15 LAT ponad rok temu

Witam,

Niestety w Twoim wieku odchudzanie (tym bardziej na własną rękę) nie jest wskazane.
Dobrze, gdybyś pozostawała pod opieką dietetyka i lekarza.
Warto zdiagnozować podłoże problemów z masą ciała.
Odnośnie szkodliwości nadmiaru białka w diecie przeczytasz pod linkiem:
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-proteinowa

Piramida Zdrowego Żywienia dla dzieci i młodzieży jest dostępna pod linkiem:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Pamiętaj, aby ćwiczenia nie forsowały Cię nadmiernie.
Warto także robić sobie np. dzień przerwy w celu regeneracji organizmu.
Jeszcze lepiej, gdyby nadzorował Cię trener.

Odnośnie diet - ryzyko efektu jo-jo jest mniejsze przy otracie masy ciała rzędu 0,5-1 kg tygodniowo.

Pozdrawiam

P.S
Koniecznie porozmawiaj z rodzicami.