Czy ciśnienie rozkurczowe w granicach 50 jest niepokojące?

Od kilku miesięcy moje ciśnienie rozkurczowe wynosi ok. 42 Zawsze było niskie, ale raczej ok. 50 Zażywam Letrox, bywam senna, zmeczona, mimo kawy, nie dostrzegam fizycznych dolegliwosci Czy tak niskie ciśnienie powinno niepokoić?

Lek. Paweł Szadkowski

Ciśnienie rozkurczowe w tych granicach nie musi być niczym niepokojacym, lecz wszystko zależy od Pani stanu klinicznego. Najlepiej będzie jeśli uda się Pani do lekarza pierwszego kontaktu w celu zbadania i ewentualnie poszerzenia diagnostyki.