Czy jest szansa na zlikwidowanie tej gradówki bez konieczności zabiegu?

Na powiece prawego oka pojawiła się gradówka u mojej córki. Rok temu miała jęczmień który sam się wchłonął ale od trzech miesięcy powstał nowy guzek. Lekarz stwierdził gradówkę. Otrzymała maść do smarowania Dexamytrex oraz rozgrzewać oko lampą dwa razy dziennie po 10 min. Czy jest szansa na zlikwidowanie tej gradówki bez konieczności zabiegu. Córka ma 10 lat. Dziękuję i pozdrawiam.

Witam.istotny jest czas. Jeżeli zmiana jest świeża czyli ma 3 do 4 tygodni to jest szansa. Zalecam maść Maxitrol 3x do chorego oka plus suche ciepło. .jeżeli zmiana ma 3 miesiące to lepiej wyciąć. Pozdrawiam serdecznie