Czy jest wskazana konsultacja u lekarza psychiatry?

Witam, w 2011 roku miałem zdiagnozowany zespół jelita drażliwego(kolonoskopia, gastroskopia) . W styczniu tego roku powróciły objawy. Wzdęcie kątnicy, wstępnicy(opis usg) , pobolewanie pod lewym bokiem. USG wykazało także "cechy spastyczne jelita grubego(co to jest?). Miałem wykonane badania :morfologia(bardzo dobra) OB:3, CRP 0,23 Lipaza, amylaza, Ggtp, próby wątrobowe, ldh - wszystko w normach. Leczyłem się na zaburzenia nerwicowe, dość uciążliwe. Mój Lekarz prowadzący powiedział mi, że to Ibs po wymienionych badaniach i usg. Odczuwam niepokój, cierpię na bezsenność. Ostatnio Jadłem dużo moreli, śliwek i buraków czerwonych. Po 3 dniowym zaparciu, stolec był jakby pomarańczowy z czerwonym płynnem Wiem, że to po jedzeniu, mimo wszystko mam obawy, czy jest wskazana konsultacja u lekarza psychiatry? Czytam fora, opisy chorób i szukam sobie sam schorzeń. Pozdrawiam

Dzień dobry, myślę, że warto się skonsultować z psychiatrą i psychoterapeutą, bo skoro leczył się Pan na nerwicę, to może źródło Pana problemów jest właśnie w psychice.

Pozdrawiam, Tomasz Kościelny, psychoterapeuta psychodynamiczny. Pracuje indywidualnie, z parami, małżeństwami i grupami w gabinetach w Warszawie oraz poprzez Skype, https://tomaszkoscielny.pl, e-mail: tkoscielny@interia.pl, tel. 692 13 99 40.