Czy moje objawy wskazują na chorobę żołądka?

Dzień dobry, byłem ostatnio u gastrologa miałem problemy z zoladkiem, i jelitami. Przed wizytą zrobiłem szereg badań krwi, kału, moczu wyniki były dobre. Lekarz po osłuchaniu i wynikach badań. Stwierdziła nerwice żołądka. A ja jestem osobą bardzo stresująca się, mam nie leczona nerwice. W sytuacjach nerwowych pocę sie, mam triku nerwowe ciężko oddycham budzę się w nocy i nie mogę spać. Szybko jem i nie regularnie i do tego stresuje się przy posiłku. I tak codziennie, od wielu lat. Moje objawy że strony żołądka to pieczenie w za mostkiem, ścisk żołądka, czasami brak apetytu, nadkwasota, slinotok, mdłości, ostatnio dwa razy na tak trzy tygodnie odczułem, jakbym pokarm mi się cofnął zwłaszcza jak zjem coś na noc. Mam pytanie czy mając takie objawy czy to objawy mogą trwać cały dzień i to od 2 miesięcy. Czy mam podejrzewc ona chorobę. Proszę o odpowiedź

Witam Pana,

Jeżeli lekarz wyniki badań są w porządku, a lekarz stwierdził zaburzenia nerwicowe, to one mogą powodować dolegliwości, które Pan opisuje.

Opisane przez Pana objawy, również lęk o własne zdrowie,

często towarzyszą zaburzeniom nerwicowym.

Ludzie cierpiący na zaburzenia nerwicowe często doświadczają

różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych wywołanych

rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego,

m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności,

ból w okolicach serca, ból brzucha, biegunki, mdłości, kołatanie serca, przyspieszone tętno, uczucie uciskającej guli w gardle, bóle głowy zawroty głowy i wiele innych dolegliwości, które jeszcze bardziej potęgują ich lęk.

Jednak koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach

powoduje, że lęk o zdrowie i o własne życie narasta i co raz trudniej

go ujarzmić, a to może doprowadzić nasilania objawów.

Postawioną diagnozę można potwierdzić lub wykluczyć

tylko podczas osobistej konsultacji, po wnikliwym

wywiadzie i zbadaniu okoliczności, które doprowadziły

do opisanych zaburzeń.

Żeby Panu pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pana

problemu, dotrzeć do przyczyny Pana dolegliwości i stanów lękowych i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Pana do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.

Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami

jak i przyczynami zaburzeń nerwicowych oraz ich konsekwencjami,

dzięki czemu odzyska Pan równowagę wewnętrzną i spokój.

Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/