Czy rodzynki powodują tycie?

Chciałabym się dowiedzieć, czy od rodzynek się tyje? Wiemy przecież, że to jest winogrono, a winogrona mają przecież dużo kalorii. Moje wymiary: 46/48/164 cm. Chciałabym schudnąć. Pozdrawiam
ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała jest prawidłowa i nie powinnaś się odchudzać.

Rodzynki są po prostu suszonymi winogronami i zawierają tyle samo energii (jedna rodzynka - jeden owoc winogrona). Możemy je spożywać w postaci dodatków do musli, sałatek czy innych potraw. Są zdrowe i zawierają dużo witamin i składników mineralnych. Należy jednak uważać i nie jeść na raz całej paczki, ze względu na dużą zawartość cukru i energii.

Pozdrawiam