Czy tato może bez obaw brać ten lek?

Zwyrodnienia w stawach kolanowych. Witam, mój tata lat 70 zażywa profilaktycznie vessel due, nie ma stwierdzonej zakrzepicy,ale ortopeda wypisał mu jednak ten lek. Tata ma zwyrodnienia w stawach kolanowych i chciałby brac preparat z glukozamina np. Gold Glucosamine z Olimp. Czytam w ulotce, ze nalezy skonsultowac branie tego preparatu w momencie brania leków przeciwzakrzepowych Czy tato może bez obaw brać te leki jednocześnie? Magda lat 40

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Vessel due to lek stosowany w chorobie zakrzepowo-zatorowej oraz niewydolności żylnej, ale niekiedy stosuje się go także jako profilaktykę leczenia tych chorób.

Natomiast suplement diety, o którym Pani wspomina nie powinien stanowić zagrożenia, choć należy wziąć pod uwagę wiek pacjenta oraz inne choroby – w tym choroby serca. Dlatego najlepiej byłoby skonsultować tę decyzję z internistą z przychodni POZ pacjenta, który ma pełen obraz sytuacji. Być może zechce Pani zapoznać się z tym materiałem: https://zywienie.abczdrowie.pl/watpliwe-dzialanie-glukozaminy-i-chondroityny.

Z kolei witamina C – zwłaszcza w większych ilościach wykazuje silnie działanie przeciwzapalne oraz wpływa pozytywnie na produkcję kolagenu, zatem warto wzbogacić o nią dietę tak, by przyspieszyć proces produkcji mazi stawowej, która w tym wieku niestety jest już w zaniku. Proszę zapoznać się z naszym artykułem: https://zywienie.abczdrowie.pl/produkty-ktore-nalezy-jesc-na-zdrowe-stawy-przeczytaj.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.