Czy ten ból rzeczywiście może być spowodowany stresem?

Witam, ostatnio mój poziom stresu związany z wieloma sytuacjami prywatnymi jak i zawodowymi nasił się w związku z czym odczuwam co jakiś czas ostry ból w lewym boku pomiędzy żebrami a kością biodrową. Co on oznacza, czy jest rzeczywiście spowodowany stresem? Zaznaczam, że ból ten jest reakcją na moje napięcie i emocje wywołane stresującymi sutuacjami. Dziękuję za wiadomość.

Witam, na stres można reagować w różny sposób. Często objawia się różnymi nieprzyjemnymi dolegliwościami somatycznymi, także bólowymi. Proszę skorzystać z pomocy psychologicznej i lekarza psychiatry.

Pozdrawiam

Dorota Nowacka