Dlaczego 5-tygodniowe niemowlę płacze wieczorami?

Witam serdecznie. Mój pięciotygodniowy synek codziennie wieczorem tj. od ok. 20:00 do ok. 23:00 przeraźliwie płacze, piszczy, napina się. Widać, że jest strasznie zdenerwowany i nie można go uspokoić. W tym czasie ssie smoka bardzo nerwowo, wypluwa go, a za chwilę krzyczy, że go nie ma. Są momenty, że zanosi się płaczem tak strasznie, że nic nie pomaga. W tym czasie zdarza się, że go karmię (Mały jest na mleku Bebiko 1) i na czas karmienia się uspokaja, ale po chwili znów płacze. Lekarz sugerował kolkę i kazał mi kupić krople Danacol i podawać po 5 kropli na każde karmienie. Niestety przyniosło to odwrotny skutek. Mały płakał cały czas. Tak wyszło, że kropelki podaliśmy mu zamiast mleka przez noc, więc całą noc płakał. Próbowaliśmy też doraźnie czopków Viburcol. Po nich może mniej płakał, ale te kilka godzin jednak nie spał i był lekko podenerwowany. Ogólnie jest zdrowy, ma dobry apetyt, urodził się z wagą 4300g i mierzył 63 cm. Proszę o pomoc, bo nie wiem, co może mu dolegać.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie:)

Maluszek był dość sporym bobaskiem, w chwili przyjścia na świat i ciekawa jestem czy poród odbył się siłami natury czy przez tzw. cesarskie cięcie? W przypadku dzieci przychodzących na świat w wyniku cesarskiego cięcia, większość z nich ma tzw. zaburzenia integracji sensorycznej czyli nieprawidłowo przetwarza bodźce napływające z otoczenia.

Wystarczy wówczas diagnoza postawiona przez terapeutę integracji sensorycznej i podjęcie terapii wpływających korzystnie na równowagę dziecka: masaże, kołysanie maluszka w określony sposób, zabawy sensoryczne np. w kaszy, mące itp. Zachowanie dziecka może być również spowodowane kolkami i tu warto zastosować sprawdzone babcine sposoby:)

Najlepiej masować brzuszek dziecka albo przykładać nagrzane żelazkiem , ciepłe, ale nie gorące! flanelowe lub tetrowe pieluszki:)) Warto podawać dziecku  słabe herbatki z rumianku lub kopru włoskiego ułatwiające trawienie:)

Jeśli zachowanie maluszka mimo to nie ulegnie poprawie, zachęcam do kontrolnej wizyty u neurologa dziecięcego, ponieważ może ono wynikać z pewnej niedojrzałości układu nerwowego:)

Pozdrawiam