Duże i żółte bąble po ugryzieniu przez muchę końską lub komary

Nie znalazłam żadnego kleszcza ale pogryzła mnie mucha końska albo komary. zrobiły mi się 3 duże żółte bąble. Mocno drapałam. Teraz 6 dni po wszystkie ukąszenia znikły ale po jednym została mi czerwona plama, nie wygląda to jak podręcznikowy rumień, chyba nie rośnie i ma bardziej nieregularny kształt. Jest to Rumień? Czy morze to być jakiś krwiak od drapania czy coś? foto: https://lh4.googleusercontent.com/-8yFNfPJHYPI/U-IMWKUQi5I/AAAAAAAABf4/gEjfg_iZlTQ/w298-h270-no/1z.JPG

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisana zmiana może być skutkiem ugryzienia przez owady. Jeśli zmiana nie ustąpi w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u lekarza.