Jak mam leczyć stulejkę mając 20 lat?

Witam mam 20 lat i stulejkę Problem jest tego typu że nigdy nie masturbowałem się tradycyjnym sposobem. Zawsze robiłem to leżąc na brzuchu z rękami przy kroczu i pocierając członka. Na dodatek boli mnie żołądź ale w taki sposób że gdy go dotykam to nie boli lecz dopiero kiedy zabiorę rękę to zaczynam odczuwać silny ból. I w tej sprawie mam kilka pytań. 1.Czy jest sposób na samodzielne wyleczenie stulejki ? 2.Czy jest możliwość. Problemów z płodnością w dalszym życiu ? 3.Czy jest jakiś sposób na wyleczenie bólu żołędzia? Dodam iż jest to bardzo wielki problem dla mnie i że ten sposób masturbacji uskuteczniałem od dobrych kilku lat praktycznie codziennie. Proszę i szybką odpowiedź jest to dla mnie bardzo ważne pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

tak, stulejka może być problemem w dorosłym życiu i zdecydowanie podlega leczeniu. Nie należy z tym zwlekać, nie można też bagatelizować problemu.

Sugeruję niezwłoczną wizytę u urologa – lekarz tej specjalności zajmuje się chorobami układu moczowo-płciowego, on także powinien Pana zbadać i ocenić czy ból żołędzi ma związek ze stulejką. Niezależnie od tego z pewnością stulejka podlega leczeniu chirurgicznemu.

W przypadku dorosłych konieczna jest plastyka lub obrzezanie napletka – choć brzmi to poważnie, mowa o rutynowym, lecz koniecznym zabiegu. Proszę zapoznać się z odpowiedziami naszych ekspertów na podobne pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/na-czym-polega-zabieg-usuniecia-stulejki.

Ponieważ, jak przypuszczam, stulejka w Pana przypadku jest nabyta, a powodem jest specyficzna forma masturbacji, to w takiej sytuacji konieczne będzie zrezygnowanie z onanizowania się poprzez pocieranie kroczem o materac. Odsyłam do artykułu, dowie się Pan z niego więcej: https://portal.abczdrowie.pl/stulejka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.