Jak schudnąć 20 kg w 3 miesiące?

Cześć, Mam na imię Michał. Mam 15 lat i ważę 90 kg przy 175 cm wzrostu. Regularnie ćwiczę na siłowni. Na klatkę wyciskam około 70 kg. Sądzę, że tkanka mięśniowa nadaje mi wagi, jednak przeszkadza mi też tłuszcz, który osadza się głównie na brzuchu. Przez ostatni tydzień schudłem 1.5 kg, ale to nadal mało. Chcę to przyspieszyć. Proszę o poradę! To dla mnie bardzo pilne! Proszę o jakiś tani sposób!

Witam,

Przede wszystkim powinieneś wykonać badanie składu ciała, aby upewnić się jaki procent Twojego organizmu stanowi tkanka tłuszczowa, a jaki masa mięśniowa. Zapewne, skoro jesteś aktywny fizycznie, wynika to z masy mięśniowej, jednak warto to sprawdzić.

Jeśli chodzi o redukcję tkanki tłuszczowej z okolic brzuch, najlepsze będą ćwiczenia siłowe na tę partię ciała, połączone z ćwiczeniami wytrzymałościowymi. Na brzuch polecam zwłaszcza pływanie. Przykładowe ćwiczenia siłowe znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl.
Dodatkowo zajrzyj do artykułu poświęconemu żywieniu, dla osób mających problemem z tkanką tłuszczową na brzuchu: http://portal.abczdrowie.pl/dieta-na-odchudzanie-brzucha.

Pozdrawiam