Jaka jest prawidłowa waga dla wzrostu 160 cm?

Nazywam się Karolina. Mam 14 lat warze 58kg przy wzroście 160cm bardzo chciała bym się dowiedzieć czy mam dobrą wagę i czy powinnam się odchudzać? Proszę o odpowiedz:) z góry serdecznie dziękuje.
14 LAT ponad rok temu

Witam,
Twoja BMI wynosi 22,65, co na siatce centylowej "wypada" między 75, a 90 centylem.
Nadwagę rozpoznaje się od 90 centyla, także nie masz się czym martwić.
Nie musisz się odchudzać.
Wystarczy, że więcej czasu poświęcisz na aktywność fizyczną.

POZDRAWIAM