Jaka powinna być moja dzienna dawka kaloryczna?

Witam Mam pytanie dotyczące limitu kalorii. Mam 19 lat, 166 cm wzrostu, 56.5 kg wagi. Od 15. Roku życia się "odchudzałam" przez co nie mam prawie wcale biustu. Dodam, że choruję na Hashimoto. Jaka powinna być moja dzienna dawka kaloryczna, żeby nie tyć, utrzymać tą wagę i może żeby zaczął rosnąć biust?

Dzień dobry,
Całkowitą przemianę materii, czyli całodobowy wydatek energetyczny człowieka wylicza się na podstawie podstawowej przemiany materii oraz poziomu aktywności fizycznej. W zależności jaki tryb życia prowadzi Pani - o niskiej, średniej, wysokiej aktywności, podstawową przemianę mnożymy razy wybrany współczynnik.
W Pani przypadku podstawowa przemiana materii to ok. 1400 kcal (nie jest to ostateczna kaloryczność diety), dokładny poziom PPM sprawdzi Pani podczas badania analizy składu ciała ( tu może Pani sprawdzić na czym polega takie badanie - http://agataprzytula.pl/analiza-składu-ciała ).

Należałby zweryfikować czy dotychczasowa dieta zaspokaja zapotrzebowanie energetyczne, odżywcze, na składniki mineralne oraz witaminy. Ważna jest obiektywna ocena pokrycia zapotrzebowania na składniki odżywcze.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu telefonicznego pod numerem 575 767 107 lub mailowego - kontakt@agataprzytula.pl

Życzę wszystkiego dobrego i pozdrawiam serdecznie,
mgr Agata Przytuła
http://agataprzytula.pl/