Kiedy można stracić wzrok?

Witam. Tak się zastanawiam - po jakim czasie od diagnozy lekarza można utracić wzrok (oczywiście bez podjęcia leczenia)?

To nie diagnoza uszkadza wzrok, tylko choroba. Domyślam się, że chodzi o jaskrę. Jaskra jest schorzeniem, które przez wiele lat może przebiegać bezobjawowo, nim uszkodzi poważnie wzrok. Jednak diagnoza z reguły jest stawiana, jak już się jakieś uszkodzenie pojawi (gorzej widzę, więc dopiero idę do lekarza). Oko w takim stanie, bez leczenia, może być poważnie zniszczone przez jaskrę już po kilku miesiącach, czasem tygodniach.