Na co dokładnie mogą wskazywać moje dolegliwości?

Witam.5 i 18 lipca uprawialam seks z chłopakiem. Mieliśmy zabezpieczenie w postaci prezerwatywy. Za 3 dni według aplikacji flo powinnam dostać miesiączkę lecz od kilku dni w miejscach intymnych mam świąd oraz czasem pieczenie często podczas podcierania się ze tak to nazwę. Wczoraj przy jednym lub dwóch razach kiedy oddawalam mocz troche mnie pieklo. Dzisiaj natomiast pojawiła sie najpierw żółtawa wydzielina z pochwy, którym towarzyszył bardzo nie przyjemy zapach.. Później po kilku godzinach lekko różowa wydzielina (mało) a po godzinie brązowa wydzielina. Nadal występuje świąd oraz lekkie pieczenie podczas podcierania sie. Czasami poczuje lekkie uklucie w podbrzuszu lub na jajnikach. Co to może oznaczać??

Redakcja abcZdrowie

Witam,

opisane przez Panią objawy mogą wskazywać na kilka schorzeń – natomiast nie ulega wątpliwości, że ma Pani do czynienia z infekcją intymną, która wymaga powstrzymania się od stosunków seksualnych oraz zgłoszenia do ginekologa.

Żółte, nierzadko pieniste, cuchnące upławy, świąd pochwy oraz ból czy pieczenie podczas oddawania moczu to najczęstsze objawy zakażenia pierwotniakiem – rzęsistkiem pochwowym. Do zakażenia dochodzi przez kontakty seksualne, ale też brak ostrożności np. w toaletach publicznych. Diagnozę stawia ginekolog po pobraniu wymazu z cewki moczowej. Zachęcam do zapoznania się z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/rzesistkowica-u-mezczyzn-i-kobiet.

Również infekcje bakteryjne dają podobne objawy, choć podlegają nieco innemu leczeniu – na rynku dostępne są preparaty do leczenia infekcji bakteryjnych, grzybiczych i mieszanych, zatem może Pani posiłkować się którymś z takich preparatów przed wizytą u lekarza. O infekcjach bakteryjnych przeczyta Pani tutaj: https://portal.abczdrowie.pl/uplawy-z-pochwy.

Oczywiście istnieje szereg chorób powodujących problemy opisane przez Panią, w tym także zanikowe zapalenie pochwy czy nadżerka, dlatego istotne, by nie ignorowała Pani symptomów, lecz zgłosiła się do specjalisty. Być może również ten artykuł okaże się przydatny: https://portal.abczdrowie.pl/o-czym-swiadczy-zolta-wydzielina-z-pochwy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.