Nawyk picia wody mineralnej

Mam zamiar wyrobić sobie nawyk picia wody mineralnej i z tego powodu mam pytanie czy od razu zacząć pić wodę zwykłą niegazowaną czy mogę zacząć od wód smakowych i gazowanych ? I czy nawyk picia wody daję duże zmiany w organizmie ?

Witam Panią,

Z pewnością nie powinna Pani sięgać po wody smakowe, ponieważ zawierają bardzo dużo cukru oraz chemii. Ich smak nie ma nic wspólnego z owocami a tworzą go aromaty. Woda gazowana również nie jest zalecana gdyż gaz rozpiera żołądek a na diecie staramy się go skurczyć. najlepiej sięgać po wodę niegazowaną mineralna.
Woda jest niezbędna do prawidłowego nawodnienia organizmu i oczyszczeniu go z toksyn. Zalecam picie dużej ilości czystej wody ok 1,5-2l/dzień. Pewne ilości płynów organizm wytwarza sam z trawienia produktów spożywczych, jednak te ilości są zbyt małe i organizm płynów domaga się od Nas. Jeżeli pijemy zbyt mało to organizm zaczyna robić zapasy, rezerwę i wodę zatrzymuje. Tak najprościej to wytłumaczyć. Zatrzymane płyny metaboliczne powodują, że puchniemy, czujemy obrzęki nóg, rąk czy twarzy a waga rośnie.
Ważne jest również aby w Pani codziennym jadłospisie była zdrowa żywność, jak najmniej przetworzona. Proszę wybierać produkty naturalne o jak najkrótszym składzie.
Codzienna dieta Powinna być zbilansowana i dostarczać wszystkich składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania prawidłowo dobraną dieta dietą zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam serdecznie,

Odradzałabym mimo wszystko wody smakowe i gazowane ze względu na dużą ilość m.in. cukrów w wodach smakowych. Prawidłowe nawodnienie organizmu jest bardzo ważne. Pijąc wodę mineralną niegazowaną zapewniamy organizmowi środowisko do procesów w nim zachodzących, czyli do jego pracy oraz pomagamy w oczyszczaniu z toksyn. Jeżeli nie lubi Pani smaku czystej wody można wzbogacić go np. dodatkiem soku z cytryny czy listkami mięty.

Pozdrawiam

Witam,

zalecam spożywanie wody mineralnej niegazowanej. Wody smakowe zawierają często niepożądane dodatki np. cukry, sztuczne aromaty itp. Warto zwrócić uwagę na to, aby woda zawierała wysoką zawartość minerałów.

Pozdrawiam,
dietetyk Magdalena Borowiec
http://fit-amina.blogspot.com/