O czym świadczą opuchnięte oczy i katar u dziecka?

Witam mam pytanie odnosnie mojego dziecka od jakiegos czasu okolo miesiac od kiedy bylam z synkiem 2,5 roku w szpitalu z powodu odwodnienia przy wymiotach i biegunce, ma opuchniete oczy a do tego zolty katar ciagle kicha ale nie leci mu katar taki rzadki tylko ten gesty. Czy to moze byc alergia? Nie ma temperatury i innych objawow. Czy moge podac mu fenistil w kroplach moze zlagodzic ten obrzek i katar? Dodam ze dziecko od niemowlecia ma azs bardzo lagodna postac. Prosze o pomoc.

Objawy u Pani dziecka występują już dosyć długo. W tej sytuacji proszę zgłosić się do pediatry, aby zbadał dziecko (w celu wykluczenia infekcji) i zalecił odpowiednie leczenie.