Operacja zaćmy a zwyrodnienie plamki żółtej

Moja mama niedługo ma iść na operację zaćmy. Ma też zwyrodnienie plamki żółtej. Okulista skierował mamę na operację zaćmy, ale powiedział, że nie wiadomo, czy ona poprawi jej wzrok, bo to niedowidzenie może być od zwyrodnienia. Proszę o iinformację, czy istnieją jakieś badania, dzięki którym można stwierdzić, czy mama to niedowidzenie na obydwa oczy ma od zwyrodnienia czy od zaćmy? Może operacja na zaćmę jest niepotrzebna, skoro nie wiadomo, czy pomoże?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest badanie okulistyczne aby móc coś więcej powiedzieć. proponuję kierować się zaleceniami lekarza badającego lub udanie się na konsultację do innego okulisty.