Wycięcie w całości czerniaka złośliwego

miałam stwierdzonego czerniaka złosliwego , został wycięty ( w całości )z dodatkowym marginesem ,usunięty węzeł (wartowniczy)pachy, w wynikach węzła nie wykazano zmian, czy taki czerniak może się przerzucić na inną częśc ciała ( organizmu ) , czy " działa " tylko na skórze ?????

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Nowotwór złośliwy może zajmować inne narządy. Bez znajomości pełnego obrazu klinicznego nie można określić czy istnieje szansa na wznowę w innych tkankach. Wszelkie wątpliwości proszę wyjaśnić z lekarzem prowadzącym.