Zatorowość płucna w przebiegu świeżej zakrzepicy żył głebokich kończyny dolnej

Przeczytałam sporo artykulów nt. leczenia pijawkami w zakrzepicy. Często jako przeciwskazanie podawana jest zakrzepica żył głębokich, natomiast na innych stronach zakrzepica jest podawana jako wskazanie do leczenia pijawkami.Lekarz ze szpitala jest sceptycznie nastawiony do tego typu terapii. Proszę o odpowiedź, czy wskazane jest takie leczenia u mężczyzny 28 l, zatorowość płucna w przebiegu świeżej zakrzepicy żył głebokich kończyny dolnej. W zaleceniach Xarelto 15 mg 2 razy dziennie.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Pacjent powinien stosować się tylko i wyłącznie do zaleceń lekarza prowadzącego.