0,21 progesteron - czy jest za niski?

Witam, zorbiłam sobie analizę krwi i lekarz mi powiedział, że mam lekko niski progesteron 0,21 ng/ml, chyba w fazie owulacyjnej, ESTRADIOL 250 ng/mL, FOLICULO ESTIMULANTE 3,41 MuI/ML, LH LUTEINIZANTE 7,48 MuL/ML. Przepraszam za nazwy, ale nie mieszkam w Poslce. Mam nadieję, że będzie to zrozumiałe. Biorę kwas foliowy i inne wtaminy, żeby zajść w ciążę, miesiączki mam zawsze na czas i bardzo dobrze się czuję. Właśnie staramy się o dzidzię i martwi mnie to, co mi powiedzieł pan doktor. Może przesadzam, ale jakoś tak... Proszę o odpowiedź, dziękuję i pozdrawiam ze słonecznej Hiszpanii.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Stężenie progesteronu rzeczywiście jest u Pani poniżej normy. Jeśli jednak miesiączkuje Pani regularnie i nie ma objawów, tj. plamień śródcyklicznych (pomiędzy miesiączkami), to nie powinna Pani mieć z tego powodu problemów z zajściem w ciażę. O ewentualnym leczeniu zadecyduje jednak Pani lekarz, po zebraniu dokładnego wywiadu. W każdym razie proszę nie martwić się na zapas. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia w staraniach!