Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

10 cm penisa podczas wzwodu

Mały penis. Mam 15 lat i mój penis osiąga tylko 10 cm w wzwodzie gdy w fazie opadu ma około 5-6. Myślę, że spowodowane jest to stulejką częściową lecz nie wiem co zrobić. Jeśli chodzi o stulejkę to mój problem polega na tym, że napletek w czasie wzwodu jest naciągnięty maksymalnie do prawie czubka penisa. Podczas opadu mogę naciągnąć go za rowek. Proszę o poradę, gdyż moje problemy zaniżają moją samoocenę. Dodam, że chorowałem na astme i byłem leczony sterydami i brałem zyrtec do 12 roku życia.
MĘŻCZYZNA, 15 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Długość penisa w okresie dorastania to częsty problem zgłaszany przez twoich rówieśników. Nie nalezy jednak szukać problemu dotyczącego rozmiarów w czasie dojrzewania, ponieważ z pewnością ulegną one zmieanie. Inna sprawą jest zgłaszana stulejka, z która z pewnością powinieneś udać się do chirurga.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
Lek. Daniel Lewczak Urolog
60 poziom zaufania

Jeżeli wydaje się Panu ze ma Pan stulejkę to proszę jak najszybciej zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego a następnie chirurga dziecięcego. Pozdrawiam

0

Co do wielkości prącia nie przejmowałbym się tym zagadnieniem w chwili obecnej - wszelkie pomiary zazwyczaj nie są obiektywnym instrumentem diagnostycznym. Sprawę rozstrzygnie urolog, do którego wybierzesz się celem operacji stulejki - to zagadnienie w tym przypadku jest ważniejsze.
Pozdrawiam
RH

Specjalista w dziedzinie urologii z trzydziestoletnim doświadczeniem.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy