10 kg w miesiąc: czy to możliwe?

Mam 17 lat, ważę 67 kg i mam 160 cm wzrostu. Chcę schudnąć co najmniej 10 kg w miesiąc, ponieważ źle czuję się w swoim ciele. Nie wiem, co mam robić, gdyż próbowałam wielu diet, ale nic nie dawały, wręcz odwrotnie - po nich jeszcze bardziej chciało mi się jeść. Pomocy!
17 LAT ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!
Utrata 10 kilogramów w ciągu miesiąca jest bardzo mało realna i doprowadziłaby najpewniej do efektu jo-jo. Powinnaś uzbroić się w cierpliwość i postawić na zdrową dietę, a właściwie na zmianę złych przyzwyczajeń i nawyków żywieniowych.
Nie napisałaś jak w te chwili wygląda Twój jadłospis, z czym masz największy problem, ani jakich diet próbwałaś i kiedy ostatnio, więc zaprezentuje model, którego powinnaś użyć:
- ok. 1200-1400/dobę,
- regularnie spożywane posiłki, najlepiej 4-5 razy dziennie,
- śniadanie do godziny po przebudzeniu,
- kolacja na ok. 3 h przed snem, najlepiej produkty czystobiałkowe,
- co najmniej 1,5 litra płynów/dobę (najlepiej woda, zielona/czerwona herbata),
- wyklucz nadmiar cukrów prostych (głownie słodycze) oraz tłuszczów,
- jedz chude mięsa oraz ryby, warzywa oraz owoce,
- ogranicz produkty mączne- pieczywo oraz makarony, muesli, ziemniaki oraz cukry proste i alkohol.

Bardzo dobrze byłoby, gdybyś do diety dołączyła aktywność fizyczną, np. w postaci ćwiczeń aerobowych: najlepiej co najmniej 40 minut dziennie, ok. 5 razy w tygodniu. Do wyboru którykolwiek ze sportów: bieganie, pływanie, rower, rolki, skakanka, stepper, itp. (pamiętaj o rozciąganiu!!!)
Dodatkowo oczywiście ćwiczenia na poszczególne partie ciała (brzuch, nogi, ramiona) na początku półbrzuszki (proste i skośne), nożyce, pompki, wymachy nóg, czy któryś z popularnych programów ćwiczeniowych, np. seria 8 minutę.
Pozdrawiam