10-krotny wzrost prolaktyny po MTC u 16-letniej córki

Dzień Dobry, Bardzo proszę o interpretację wyników mojej 16 córki: prolaktyna: 11,7 ng/ml prolaktyna 1h po MTC :117 ng/ml TSH: 1,70 Czytałam, że prolaktyna po MTC powinna wzrosnąc ok 3 do 5 razy. Dlaczego mojej córce wzroła 10-krotnie. Jaka może być przyczyna? Czy powinnan pójść z córką do endokrynologa? Pozdrawiam Beti

Wzrost prolaktyny do 117 ng/ ml nie jest bardzo wysokim wzrostem. Czy córka miesiączkuje regularnie. Obecnie coraz mniejsze znaczenie przypisuje sie badaniu prolaktyny w teście z MCT, a raczej powtórnemu jej oznaczeniu rano, na czczo w 1fazie cyklu miesiączkowego.