12-godzine opóźnienie w przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej a ryzyko ciąży

Witam , biore tabletki anty od 5 lat . Ostatnio wziełam w 1 tygodniu jedna tabletke o 12 h za pozno i pozniej raz kochałam sie z chłopakiem i nie zastosowałam metody mechanicznej . Jakie jest ryzyko ciązy ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ryzyko oczywiście istnieje i nie można wykluczyć ciąży, jednak jeżeli przyjmuje Pani nadal antykoncepcję i do tego już regularnie myślę iż nie ma powodów do obaw. Mówiąc prawdę powinno się zaprzestać przyjmowania antykoncepcji w przypadku podejrzenia ciąży ponieważ jest to bezwzględnie przeciwwskazane.