14 lat, 57 kg, 170 cm - czy moja waga jest prawidłowa?

Mam 14 lat, ważę 57 kg i mam 170 cm wzrostu. Próbowałam się odchudzać. Piłam ok 1,5 litra wody dziennie i jadłam o 1/3 mniej. W mojej rodzinie nie występuje otyłość. Nie byłam u lekarza. Nie choruję na choroby przewlekłe. Mój dzienny jadłospis: 1) śniadanie - raz na jakiś czas bułka; 2) obiad - ziemniaki, kotlet drobiowy, ogórki kiszone; 3) podwieczorek - 3 cukierki orzechowe; 4) kolacja - 2 kromeczki chleba, troszeczkę jajecznicy.

Witam,

Twoja masa ciała jest jak najbardziej prawidłowa. Nie powinnaś podejmować prób odchudzania. Twoje odżywianie pozostawia jednak wiele do życzenia.
Codziennie powinnaś zjadać:
- warzywa
- owoce
- produkty zbożowe (najlepiej pełnoziarniste)
- chude mięso/jaja/nasiona roślin strączkowych (wymiennie)
- mleko i nabiał (mogą być odtłuszczone)
- tłuszcze (masło, margarynę, oleje roślinne).
http://abczdrowie.pl/piramida-zdrowego-zywienia

Wszystkie decyzje powinnaś konsultować z rodzicami.

Pozdrawiam