15 latka 175 wzrostu ok. 75kg...

Dziękuję za cenne rady jednak moja waga 75kg w porównaniu z wyższymi o 20cm siatkarkami jest olbżymia. W wakacje nie uczęszczam na treningi jednak staram sie aktywnie spędzać czas. Chciałam się dowiedzieć czy uda mi się schudnąć 10 kg. w miesiąc?Bardzo mi na tym zależy, jednak wiem że wiąże się to z konsekwencjami. Proszę o pomoc. Nie wiem jakie składniki dobrać alby na niskokalorycznej diecie nie zabrakło witamin mojemu organizmowi. Pozdrawiam :)

Witam ponownie,
Utrata 10 kg w miesiąc to zbyt dużo.
Fizjologiczna utrata masy ciała to około 4 kg miesięcznie (poprzez zastosowaną dietę odchudzającą).
Generalnie, aby uzyskać redukcję masy rzędu 1 kg tygodniowo, od zapotrzebowania energetycznego każdego dnia należy odebrać ok. 1000 kcal.
Zapotrzebowanie energetyczne dla dziewcząt w Twoim wieku, przy umiarkowanej aktywności fizycznej wynosi około 2500 kcal.
Oznacza to, iż podczas odchudzania nie powinnaś "schodzić" poniżej wartości 1500 kcal (2500-1000 kcal).
Jeśli będziesz intensywnie ćwiczyć (duża aktywność fizyczna) możesz stosować dietę 1900 kcal (zapotrzebowanie na energię przy dużej aktywności fizycznej wynosi ok. 2900 kcal).

Pamiętaj, iż ważysz więcej także dlatego, że jesteś wysoka.
W diecie powinnaś wykorzystać znajomość Piramidy Zdrowego Żywienia.

Piramidę Zdrowego Żywienia dla dzieci i młodzieży znajdziesz pod adresem:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Trenuj przez ten miesiąc, a na pewno zrzucisz kilka kg.
Pozdrawiam