16 lat a brak porannych wzwodów, mały penis i białe krostki na mosznie

Ja mam pytanie odnoście wieku 16 lat czy brak porannych wzwodów mały penis 3-4 cm podczas wzwodu około 10 cm jest normalne nadcisneinie i leki indpaen białe krostki na mosznie i pod napletkiem czy to jest normalne i czy może skutkować to cos nieplodnościa jeszcze masturbacja i pornografia

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Białe plamki czy krostki są fizjologiczne. Są to plamki Fordyce ' a oraz grudki perliste. 16 lat to jeszcze wiek dorastania i przemian hormonalnych więc nie szukałbym już jakiejkolwiek patologii.

Witam, po kolei
1. brak porannych wzwodów w wieku 16 lat oraz rozmiary penisa które podajesz są wskazaniem do wizyty u dziecięcego androloga.
2. białe krostki na mosznie są gruczołami łojowymi. Niekiedy powiększają się one, są bardziej widoczne, ale jest to zjawisko fizjologiczne i nie wpływa w żaden sposób na płodność.
3. białe "krostki" pod napletkiem nie są patologia. Są to tzw. grudki perliste - niekiedy się to usuwa przy pomocy elektrokoagulacji, ale można ich nie ruszać - niczym nie szkodzą.
3. masturbacja jest zjawiskiem fizjologicznym w Twoim wieku i nie przynosi żadnych niekorzystnych skutków.
4.oglądanie pornografii też nie jest szkodliwe pod warunkiem, że nie jest to jedyna Twoja lektura pochłaniana w nałogowy sposób. Pozdrawiam mRH