165 cm, 60 kg - czy jestem za gruba?

Mam 17 lat, 165 wzrostu i ważę 60 kg. Codziennie jeżdżę na rowerze i stosuję ćwiczenia na brzuch i uda. Dwa razy dziennie stosuję ćwiczenia na brzuch i uda po 10 minut. Dwa razy dziennie jeżdżę na rowerze raz po 15 a raz po 30 a nawet 40 minut. Kiedyś stosowałam dietę i od czasu do czasu nadal ją stosuję. To dieta do grupy krwi. Na śniadanie (6:30) jem ciemne pieczywo, niekiedy z wędliną a niekiedy z pomidorem, do tego piję ciepłą herbatę. W szkole jem zawsze 2/3 jabłka i piję wodę lub sok z pomarańczy. Na obiad (13:00/16:00) jem przeważnie ryż z cukinią i sosem do cukini albo ryż z innymi warzywami takimi jak na przyklad papryka. Na kolację (21:00) jem owoce albo warzywa. Ale niestety mam slabość do słodyczy i jem je od czasu do czasu, to znaczy 2/3 razy w tygodniu. Jak jem to niekiedy jem więcej np. na obiad niż powinnam a niekiedy jem mało. Piję dużo wody - 1,5 do 2 litrów.

Witam,

Przy obecnej masie ciała, dieta odchudzająca nie jest potrzeba. Ważysz prawidłowo.

Zajrzyj do artykułu: http://abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania

Zamiast diety grup krwi, polecam Ci stosowanie się do zasad racjonalnego odżywiania. W Twojej diecie brakuje produktów mlecznych. Zamiast słodyczy możesz chrupać świeże owoce.

Pozdrawiam

P.S Pozostajesz pod opieką rodziców i to z nimi powinnaś konsultować wszystkie decyzje.