2-letnia córka krzyczy w nocy

Witam! Mam problem. Moja dwuletnia córka już od roku nie potrafi przespać całej nocy w spokoju. Zasypia koło 20-21 po kolacji i kąpieli. Koło 24 zaczynają się problemy. Zaczyna krzyczeć i wołać "mama mama". Niekiedy budzi się tak co pół godziny. Nie wiem, czy tak krzyczy w śnie, czy nie. Rano się budzi wyspana i wesoła. Byłam u lekarza, ale mi powiedział, że niektóre dzieci przeżywają wydarzenia z dnia i to minie. Jednak, gdy jesteśmy z mężem z nią sami przez cały dzień i nie przeżywa nic mocnego, to jest tak samo. U nas trwa już to ponad rok i nie ma żadnej poprawy. Często także chce piciu i mleko. Juz nie wiem co zrobić, aby ona i ja mogłyśmy przespać spokojnie cała noc. Dodam, że staram się ją rzadko brać do siebie do łóżka, aby ją nie przyzwyczajać do tego. I czy może mieć to związek z tym, że chodzę na studia i mała dwie noce w tygodniu śpi u babci? Choć jak jest np. okres wakacyjny i jest ciągle z nami w domu to jest tak samo. Proszę o radę.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Po przeczytaniu listu nasuwają się następujące, skrajne propozycje. Po pierwsze wizyta u neurologa dziecięcego, aby ocenić czy zachowanie nocne: wołanie przez sen itd. mogą mieć podłoże medyczne. Po drugie, warto porozmawiać z babcią i zapytać jak dziewczynka spędza czas, kiedy pozostaje pod jej opieką, czy płacze w nocy, czy długo nie może zasnąć.

Dla dziecka, które jest pod opieką jednego z rodziców praktycznie non stop, zmiany mogą nie być tolerowane albo znoszone bardzo ciężko. Warto przyzwyczajać dziecko do takich sytuacji zaczynając od tego np. że zostaje pod opieką taty, albo babci, ale w swoim domu (może spać w swoim łóżeczku itd), później jedzie na jedną noc lub dwie i pakuje swoje rzeczy (może zabrać ulubionego misia, lalę). Może dobrze wprowadzić jakiś stał element, który ułatwia dziecku uspokojenie się?

Pozdrawiam