2-letnia dziewczynka i problem ze spaniem

Witam, mam pytanie. Od jakiegoś czasu moja 2-letnia córka budzi się w nocy (zwykle koło 2, 3) i płacze. Wtedy ja wchodzę do pokoju, uspokajam ją, a kiedy wydaje mi się, że już usnęła, wychodzę. Jednak ledwo się położę, a ona znowu płacze i mnie woła. Ja czekam z nadzieją, że się sama uspokoi, ale to nic nie daje, więc zazwyczaj nad ranem, czyli koło 5 biorę ją do łóżka, i wtedy razem odsypiamy do około 8. Dodam, że wcześniej nie było problemu. Z góry dziekuję za odpowiedź. Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam :)

Zapotrzebowanie na sen i realizacja tej potrzeby zmienia się wraz z wiekiem i nie jest czymś stałym :) Córeczka niewątpliwie domaga się kontaktu z Panią i przejawia go m.in. właśnie w ten sposób, co akurat w tym wieku jest prawidłowością rozwojową. Zachęcam do większej aktywności z maluszkiem w ciągu dnia, czyli wspólne zabawy, rysowanie, malowanie, zabawy paluszkowe, baraszkowanie itp., tak, aby dziecko mogło poczuć Pani uwagę. Może to korzystnie wpłynąć na silniejszy sen w nocy.

Jeśli córeczka budzi się w nocy i płacze, to proszę przychodzić do niej i czekać, aż się uspokoi i pozwolić jej usnąć ponownie. Jak wspominalam - to okres przejściowy, więc proszę uzbroić się w cierpliwość i przeczekać ten czas.

Pozdrawiam