Zapytaj lekarza

1 , 0 3 7 , 2 4 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

2 tygodnie stosowania zinerytu i wysyp pryszczy

Witam. Leczę się u dermatologa od 16 pażdziernika 2008. Do lekarza chodzę regularnie co miesiąc. Przez pierwsze dwa miesiące miałem przepisany Aknemycin Plus, potem na miesiąc Differin i znowu przez miesiąc Aknemycin Plus, następnie 2 miesiące Skinoren żel, po którym było nawet dość dobrze. Jednak teraz już od 2 tygodni używam Zinerytu, z którego nie jestem zadowolony. O ile przez pierwsze może 5 dni pomagał, tak teraz mam bardzo dużo pryszczy zwłaszcza na czole, takich ropnych, czerwonych, bolących, ale też białych. I pytanie: czy to jest efekt wysypu i przejdzie, czy mam iść jak najszybciej do lekarza? Może też tak ktoś miał? Do nawilżania używam Cetaphil MD. POMOCY!

MĘŻCZYZNA, 15 LAT ponad rok temu

Czym charakteryzuje się trądzik różowaty?

Trądzik to nie tylko krostki, które pojawiają się podczas okresu dojrzewania. Może on przybierać również inną postać. Obejrzyj filmik i dowiedz się, czym charakteryzuje się trądzik różowaty.

Sądząc z opisu dobrze byłoby skonsultować się z lekarzem odnoście ewentualnego włączenia leczenia doustnego antybiotykiem. Na rynku farmaceutycznym istnieje wiele preparatów, które są dość dobrze tolerowane przez pacjentów, mimo długotrwałego stosowania. Polecane jest leczenie antybiotykiem podawanym raz w tygodniu i w ten sposób wykazującym wystarczające działanie przeciwzapalne, by na skórze nie pojawiały się grudki czy krosty.
Może warto byłoby stosować papkę przeciwtrądzikową (jako lek robiony indywidualnie) - wysuszającą zmiany?
Proszę się nie zniechęcać - leczenie trądziku wymaga czasu.

Specjalista dermatolog i wenerolog.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy