2-tygodniowa miesiączka i powiększony brzuch po przyjęciu tabletek antykoncepcyjnych

witam. Mam problem. Lekarz przepisał mi tabletki antykoncepcyjne atywie. Brałam je kiedyś i wszystko było okej, ale odstawiłam na ponad rok. Teraz przepisał mi je ponownie. okres się zaczął i zaczęłam brac tabletki. trwa już 2tyg. a dodatkowo z dnia na dzień brzuch stał się wielki i jak balon, wzdęty i czasami odczuwam ból. nie wiem co zrobic, czy je odstawic czy brac dalej. Ciąża jest wykluczona bo test wyszedł negatywnie, poza tym okres się zaczął więc to ją wyklucza. Proszę o pomoc

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tej sytuacji warto udać się do ginekologa.