22. tydzień ciąży i strach przed konfliktem serologicznym
Witam. Jestem w 22 tygodniu ciąży. Około 10 tygodnia zrobiono mi badanie grupy krwi i okazało się, że to A RhD -. Chłopak ma grupę A RhD . No i tutaj moje wątpliwości. Z grup krwi wynika, że może pojawić się konflikt serologiczny, ale lekarz nic z tego nie robi, jedynie mnie wyśmiał. Chciałabym dowiedzieć się czy lekarz właściwie postąpił lekceważąc moje obawy? I czy wszystko będzie okej jeśli USG połówkowe wykonam pod koniec 24 tygodnia, bo tak mi kazał lekarz. Nie stać mnie na lepszego lekarza

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu
Milena Lubowicz
71 poziom zaufania
Konflikt serologiczny w czasie prawidłowej pierwszej ciąży obecnie nie jest żadnym problem, gdyż przeciwciała matka najczęściej wytwarza w czasie porodu. W profilaktyce obecnie podaje się immunoglobulinę anty-D do 72 godzin po porodzie. Także proszę wziąć ze sobą do szpitala wyniki badań krwi swoje i ojca dziecka, a odpowiednia profilaktyka zostanie wdrożona.
Polecam lekturę:
http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/ciaza/co-to-jest-konflikt-serologiczny_35339.html
Pozdrawiam