3,5-miesieczne dziecko niedojada

Witam, nasz 3,5-miesięczny synek je od miesiąca Nutragimen, a wcześniej jadł Bebilon pepti (ma alergię i AZS). Do tej pory jadł ładnie - wcześniej wręcz przekarmialiśmy go, bo jadł co 3 godziny po 120 ml (dużo mu się ulewało). Jednak później ograniczyliśmy do 90 ml. Obecnie je co 4 godziny po 120 ml. I wszystko było ok, ale 2 tygodnie temu przestał dojadać butelkę do końca. Zostawia po 30 - 40 ml. Przybiera na wadze, natomiast martwi nas to - bo przecież powinien jeść coraz więcej, po 130 ml, a nawet 140 ml - a on idzie w odwrotną stronę - ogranicza sobie jedzonko. Nie wygląda na głodnego. Czy mamy się czym martwić? Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Zachęcam do rozmowy z pediatrą, który najlepiej zna dziecko i potrafi ocenić rozwój maluszka oraz przybieranie na wadze:) Z listu wynika, że dziecko jest pogodne i nie ma niepokojących objawów sugerujących chorobę. Być może zmniejszenie na mleko jest chwilowe i nie powinno trwać zbyt długo:)
Warto wprowadzać nowe aktywności ruchowe np. kładzenie na brzuszku i zachęcanie do podnoszenia główki i przygotowywania do pełzania, zabawy paluszkowe, które na pewno poprawią zapotrzebowanie na dodatkową energię i posiłek:)))

Pozdrawiam