3-dniowe opóźnienie okresu i ból jajnika a wykonanie testu ciążowego

Witam. Okres spóźnia mi się dopiero 3dzień ale strasznie boli mnie prawy jajnik i nie mam bólów jak przed miesiączką. Dodam że zawsze mam regularnie. Uprawiałam seks bez zabezpieczenia z chłopakiem w dni płodne. Właśnie zrobiłam test ciążowy ale wyszedł negatywnie? czy test mógł źle wyjść? powinnam go powtórzyć? czy wieczorna pora jest odpowiednia na wykonanie testu??

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie wiem ile upłynęło od stosunku do wykonania testu, toteż nie mogę powiedzieć czy wynik jest wiarygodny. Zbliżenie bez zabezpieczenia w okresie dni płodnych predysponuje do ciąży, choć jak wiadomo nie każde kończy się zapłodnieniem. Proponuję wizytę u ginekologa lub ponowne wykonanie test ciążowego. Warunkiem aby test był wiarygodny jest okres 14 dni od stosunku. Test najlepiej wykonywać z moczu porannego.