4-godzinna przerwa w antykoncepcji krążkiem NuvaRing

Dzień dobry, chciałabym przedstawić moją sytuację. Biorę Nuvaring już 6 miesiąc czyli jestem w trakcie 6 krążka. Niestety w 3 tygodniu wyjęłam Nuvaring i był poza pochwą około 4h. Czy antykoncepcja jest bardzo zachwiana? Na ulotce było żeby zacząć nowy krążek, ale niestety nie miałam nowej recepty i nie zrobiłam tego. 4h przerwy nastąpiły we wtorek, a w piątek powinnam już go wyciągać. Czy wydłużyć ten czas i nie wyciągąć? Czy stosować dodatkową antykoncepcję przez 7 dni? Proszę o pomoc.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zastosować dodatkowe zabezpieczenie przez 7 dni.