4 testy ciążowe pozytywne, betaHCG z krwi pozytywny, czy to ciąża?

Witam serdecznie,

ostatni okres miałam 07.03.2010. Zrobiłam 4 testy ciążowe, wyszły pozytywnie. Mój ginekolog zlecił mi badanie bhcg, wynik był 370;90 mui\ml. Czy to oznacza ciążę? Nie wiem co myśleć?

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!
Cztery pozytywne testy ciążowe z moczu oraz dodatni wynik oznaczenia ilościowego hormonu beta-HCG we krwi, oznaczają, że jest Pani w ciąży. Aby postawić jednak takie rozpoznanie musi Pani się zgłosić do ginekologa w celu zbadania i wykonania badania ultrasonograficznego narządu rodnego. Dopiero stwierdzenie echa zarodka z bijącym sercem (ok. 6-tego tygodnia ciąży licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki) pozwala postawić rozpoznanie.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.