40-minutowe opóźnienie w przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej Naraya Plus

Witam serdecznie. Stosuje t. antykoncepcyjne Naraya Plus, dziś przyjęłam ją o 40 min za poźno. Wiem, że wg ulotki to nic nie oznacza, ale do tej pory - 4,5 h po zażyciu czuję jakby utknęła m w gardle. Czy to możliwe że się przez to nie wchłonie a ochrona nie będzie zachowana? Jak miałabym postąpić dalej z tabletkami, stosować aż do przerwy czy przerwę pominąć?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proszę popijać tabletki wodą niegazowaną aby uniknąć w przyszłości takiej sytuacji. Nie ma powodów do obaw o zachowanie ochrony antykoncepcyjnej.