47 poj. nadkomorowych pobudzeń przedwczesnych w holterze

Badanie helterowe serca wykazało: 118097 Qrs'ów średni rytm HR wyniósł 83, max 116, min. 60 Ponadto wykryto: 47 poj. nadkomorowych pobudzeni przedwczesnych, 2590 pobudzeni komorowych w tym 2536 pojedynczych, 24 par i 2 bigeminii. Co to oznacza ?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Zostało wykrytych dość dużo pobudzeń komorowych. Wskazana jest konsultacja kardiologiczna - lekarz zdecyduje o dalszym postępowaniu.