5-miesięczne dziecko budzi się w nocy i płacze, a po 2 minutach zasypia - co może być przyczyną?

Synek ma 5 miesiecy i 3 tygodnie . Budzi się trzeci dzien w nocy trzy razy z przeraźliwym płaczem . Płacz trwa około 2minut i uspokaja się i śpi dalej . Brzuszek ma mięciutki , nie chce wtedy piersi , napina się . Co może być powodem ?

Witam, proszę udać się do pediatry, który oceni czy ataki płaczu nie mają podłoża chorobowego. Pozdrawiam