68 kg - czy to prawidłowa waga?

Witam, Mam 19 lat . Ważę 68kg, przy wzroscie 167cm. Proszę o opinię. Chciałabym się odchudzić. Wszyscy mi mowią, że ważę prawidłowo. Mam co jakiś czas problemy z nerkami. Czy mogą mieć coś wspólnego z tyciem?
19 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI wynosi 24,46, co mieści się w granicy normy.
Nie musisz się więc odchudzać, a jedynie unikać dalszego tycia.
Wykluczyć należy: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast-foody, ciasta, ciasteczka, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Nie do końca rozumiem  pytanie odnośnie problemów z nerkami.
Jakiego rodzaju problemy masz na myśli?

Pozdrawiam