7-dniowa przerwa w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych a ryzyko ciąży

Czy jesli skonczylam 1 opakowanie tabletek M*******(tabletka wzięta pierwszego dnia cyklu) i teraz mam 7-dniową przerwę..to moge sie kochac bez zabezpieczenia? Czy jestem podczas tej pzrerwy bezpieczna?Czy jesli nie uzyjemy prezerwatywy,ale do wytrysku we mnie nie dojdzie jest ryzyko w trakcie tej pzrerwy?
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Jeśli wszystkie tabletki zostały wzięte prawidłowo (codziennie o tej samej godzinie, od pierwszego dnia miesiączki) i nie wystąpiły żadne objawy niepożądane jak wymioty czy biegunka, które mogą zaburzać wchłanianie leku, to powinna być Pani chroniona. Wynika to z faktu, iż tabletki antykoncepcyjne hamują owulację.
Bez owulacji nie może dojść do ciąży.