7-letni autystyczny wnuczek nie mówi - co robić?

Mam autystycznego 7 letniego wnuczka. Był zdiagnozowany jako 1,5 roczny dzidziuś od tego czasu uczestniczy we wszystkich możliwych zajęciach ale pomimo to nie mówi czy zna ktoś metodę lub specjalistę który mógłby pomóc?

Szanowna Pani, najwłaściwszym postępowaniem będzie wizyta u neurologopedy, który specjalizuje się w terapii dzieci z autyzmem. Pozdrawiam

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Dzień Dobry!
Całościowe zaburzenie rozwoju u różnych osób ma rożny przebieg. Czasem dziecko funkcjonuje na wyższym poziomie i wtedy też wszelkie interwencje terapeutyczne są bardziej efektywne. Czasem niestety tak nie jest....Nie znaczy to, że trzeba zaniedbać terapię.
Może to czas na modyfikację interwencji czy zmianę terapeuty, czy chwilowego odpoczynku dla dziecka by nabrało siły i chęci do
pracy.
Zachęcam do zapoznania się z artykułem o autyźmie:
https://portal.abczdrowie.pl/autyzm-u-dzieci-co-jest-wazne-i-jak-postepowac
W razie pytań zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam Agata Majda
www.pracowniaterapeutyczna.eu